http://www.hesthaga.com/se/evenemang/pålsjöcup-27487093
 

Hestsport Special åstorp 6 mars 2021


Allmän information
TÄVLINGSTRÄNING Inomhus på Åstorps stora ridanläggning för senior, barn och ungdom.
Många olika klasser och grenar. 
Det är ingen tävling utan en möjlighet att få träna med sin häst till musik med speaker och få poäng och kommentarer ifrån domaren med sig hem. 
Vi följer rekomendationer och förhåller oss strikt till gällande regler. Håll avstånd till andra även när du inte rider eller leder häst.
Det är tillåtet med 2 medhjälpare under dagen för barnen och en medhjälpare för övriga deltagare för pay & ride.
Restaurangen är stängd så ta med egen fika.
Parkering sker som vanligt på den stora parkeringen bakom ridhuset.
Framridning sker utomhus, men den sista stunden innan start är det tillåtet att rida fram i B hallen som ligger ihop med stora ridhuset. När ritten är avslutad så rider ekipagen ut genom porten på långsidan från stora ridhuset och behöver inte möta andra ekipage på väg in i stora ridhuset.
Ingen incheckning, men kom tid, max 1,5 h innan din start och lämna så fort ni är klara.
Det är tillåtet för medhjälpare att filma sitt ekipage från läktaren och lämna ridhuset när ekipaget är klart. Ingen publik är tillåten! Ingen får vistas i ridhuset som inte har behörighet.
Det kommer finnas tvål och handsprit på toaletterna som finns i ridhusen.
Håll avstånd mellan er. Eftersom detta är ett privat arrangemang gäller inga försäkringar från något förbund, därför ska ni ha en egen olycksfallsförsäkring.
Deltagarrosett en per ryttare delas ut till juniorer efter avslutade program.

Frågor besvaras, samt stryningar eller annat till: Jennie 0704-999423 eller info@hesthaga.com
Välkommen

Adress: Vramsvägen 28, 265 32 Åstorp

Deltagare och hålltider (CA TIDER, VI STARTAR DOCK INTE INNAN UTSATT TID)

10:00
T8 Vä Thor ErikssonMaí från Blåland  U
F2 Thor Eriksson Maí från Blåland  U

Röd V3 Hö Nilla Trodesson Audur från Anneslätt
grön V3 Hö Ulrika Ekstrand Njall fra Krafla

Blå V5 Vä Ninni Carr Dansari från Spelmansgården

Vit V5 Hö Boel Gamst Heimur från Tarstad

Röd T8  Vä Cherie Åkerblom Meja från Slätten
Grön T8 Vä Susanne Hansson Lukas från Himnarikis

Blå T8 VäMatilda Rittinge Freyfaxi från Skeppargården

T3 Rebecka Brink Silfri frá Littlu Sandvik

11:00
Röd V5 hö Sarah Snygg Grása från Kullen (ensam)

grön V5  Anna Dahl Oddur från Snöån (ensam)

blå V5 hö Boel Gamst Gylfi från Tarstad
vit V5 hö Helene Röiseth Gersemi fra Stutteri Borg

T4 Lotta Witt Hegart Sudri från Skeppargården

Röd T8 vä Alicia Karlsson Vinningur från Skeppargården
grön T8 vä Jenny Henriksson Bátur från Skeppargården

T4 Helene Arborelius Glaumur från Vallerödslund

Blå T8 vä Gabriella Nilsson Hektor från Hesthaga
Vit T8 vä Gry Lynen Undri från Torekov

Röd V5 hö Cherie Åkerblom Aesir från Viaköp
grön V5 hö Hilda Pålsson Storkur frá Rödli U

12:00

Blå T8 vä Mathilda AsklundL ysa från Ishant U
Vit T8 vä Minna GustavssonS aeta från Rosenlund U

T4 Tekla Pettersson Vatnadis från Noastallet U

Barnklass med ledare
Röd  Alma Johansson - Glampi frá Storu-Asgeirsa
Grön Vega Lynen - Glaumur från Vallerödslund
Vit  Viola Lynen - Undri från Torekov
Blå  Signe Gustavsson - Spurning frá Hofi (utan ledare)

Lunch

13:00
grön T8 vä Elvira Bach Jöfur från Äppelunde U

Röd V5 vä Agnes Elfving Göthman Frami från Lögnäs gård U
grön V5 vä Elvira Bach Jöfur från Åppelunde U

Blå V5 hö Wilma Lysebring Sölvi från Åsgården U
Vit V5 hö Lilly Sllamniku Hektor från Hesthaga U

Röd T8 vä Minna Gustavsson Konrad från Navåsen U
grön T8 vä Linn Bergljung Krummi fra Stall Lerbrua U

Röd V5 hö Hilda Pålsson Blesi från Frötuna gård U
grön V5 hö Linn Bergljung Krummi fra Stall Lerbrua U

T1 Tekla Pettersson Vidd frá Laekjamoti U
V1 Tekla Pettersson Vidd frá Laekjamoti U

Blå T8 vä Nelly Linekil  Paeja frá Vatni U
Vit T8 vä Thindra Spasovic Freija från Kvarnbacka U
Blå V5 vä Nelly Linekil Paeja frá Vatni U
Vit V5 vä Thindra Spasovic Freija från Kvarnbacka U

14:00

Röd T4 Mathilda Olsson Rokkur från Åsarna U

Röd V5 hö Filippa Magnusson Eidur från Kullen U
grön V5 hö Mathilda Olsson Rokkur från Åsarna U

Blå T8 vä Thindra Reimer Andreasson Leiknir från Villtofta U
Vit T8 vä Josefin Jakobsson Rönn  Astasael från Majbacka U
Blå V5 hö Thindra Reimer Andreasson Leiknir från Villtofta U
Vit  V5 hö Josefin Jakobsson Rönn Astasael från Majbacka U

Röd T5 Mikaela Palm Hrafn från Majbacka U
grön T8 Matilda Malmsjö Stakkur från Vallerödslund U
Röd V5 hö Mikaela Palm Hrafn från Majbacka U
grön V5 hö Matilda Malmsjö Stakkur från Vallerödslund U

Blå T8 vä Isa Ståhl Fafnir från Övedskloster U
Vit T8 vä Agnes Mårtensson Sóldis frá Somarstödum U
Blå V5 vä Isa Ståhl Fafnir från Övedskloster U
Vit V5 vä Agnes Mårtensson Sóldis frá Somarstödum U

Röd V5 Vä Ida Karlsson Tign från Drivkraft U
Röd T8 Vä Ida Karlsson Tign från Drivkraft U